zmiana

03.12.2021

Legia Warszawa powołuje nową sekcję sportową – Szermierka na Wózkach. W najbliższym czasie, trenerzy przeprowadzą nabór zawodników do sekcji, odbędą się pokazowe treningi oraz bezpłatny obóz dla osób ograniczonych ruchowo. Sekcja zaangażuje również wybitnych sportowców i trenerów dyscyplin paraolimpijskich!

Zostaliśmy pierwszym partnerem Sekcji Szermierki na Wózkach Legii Warszawa. To nie pierwsza nasza współpraca z Legią. W ubiegłym roku wspieraliśmy także młodzieżową sekcję Legia AMP Futbol oraz akcję Gotowi Do Pomocy, w której w ramach wolontariatu wzięli udział pracownicy Emitel.
Na kanale 89 hybrydowej telewizji naziemnej prezentujemy ekskluzywne materiały mediów klubowych Legii Warszawa i mecze zespołu podczas zgrupowań.

Szermierka to nie tylko nauka posługiwania się bronią białą i rywalizacja sportowa. Ta dyscyplina posiada również wiele walorów edukacyjnych. Podnosi spostrzegawczość, orientację, umiejętność podejmowania i zmiany decyzji. Szermierka to również wartości, które są niesamowicie ważne w sporcie i w codziennym życiu, w tym w wychowaniu dzieci i młodzieży. Waleczność, prawość, szacunek dla rywala – to cechy nierozerwalnie związane z rywalizacją szermierzy. Dlatego chcemy popularyzować tę dyscyplinę sportu, a z drugiej strony otwierać ją dla osób niepełnosprawnych – stąd decyzja o współpracy z Fundacją Legii. Mam nadzieję, że nasz projekt spotka się z zainteresowaniem osób na wózkach, a za kilka lat będziemy cieszyć się triumfami zawodników Legii Warszawa na krajowych i międzynarodowych arenach sportowych” – powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A.

Nowa dyscyplina w ramach sekcji Legii Warszawa jest paraolimpijską wersją szermierki dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Podczas trwania pojedynku zawodnicy znajdują się na wózkach szermierczych i są przymocowani do specjalnych platform. Zawodnicy rywalizują w trzech konkurencjach: florecie, szpadzie oraz szabli. W sekcji jest miejsce zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.

Zawodnicy będą mogli szkolić się w walce w 2 broniach – szabla oraz floret lub szpada. Pokazowe treningi odbędą się w dniach 7, 10 i 17 grudnia. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się na siłowni przy ulicy Łazienkowskiej 3. W dniach 30 stycznia – 13 luty 2022 roku, w ośrodku przygotowań paraolimpijskich w Wiśle, odbędzie się dodatkowo bezpłatny obóz dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Powstała sekcja ma być szansą dla osób wykluczonych społecznie na powrót do normalnego życia, właśnie poprzez sport i integrację. Szermierka jest bowiem nie tylko dyscypliną olimpijską, ale również aktywnością, która bardzo pomaga w ogólnym rozwoju. Główną ideą jest wykorzystanie aktywności fizycznej jako możliwości samorealizacji i szansy na odnalezienie swojego miejsca w społeczeństwie. Zajęcia będą prowadzone przez szablistę, multimedalistę Grzegorza Plutę – m.in. wicemistrza świata z Turynu (2006), złotego medalistę igrzysk paraolimpijskich z Londynu (2012), mistrza Europy w szabli z Warszawy (2009), wielkiego pasjonata sportu i integracji w sporcie, Stefana Makowskiego – m.in. złotego medalistę Mistrzostw Europy w szabli z Madrytu (2001) oraz Warszawy (2009), uczestnika Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie (2012), Łukasza Hołubowskiego – medalistę mistrzostw Polski, wolontariusza i trenera szermierki. Wspierać Fundację będzie natomiast Ulrike Fuhrmann – wolontariuszka Fundacji Legii, aktywistka społeczna wspierającą osoby wykluczone społecznie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Legii Warszawa, gdzie są prezentowane założenia nowej sekcji oraz obejrzenia filmu z udziałem zaproszonych osób, opowiadających o tej niezwykłej idei.

https://legia.com/legia-z-nowa-sekcja-%E2%80%93-szermierka-na-wozkach/14822

21.10.2020

Emitel oraz TV Spektrum doszły do porozumienia w sprawie zakończenia dotychczasowego sporu sądowego, dotyczącego rozliczeń za usługi dostępu TV Spektrum do Multipleksu 8 w celu rozpowszechniania kanału Nowa TV.

Strony zgodnie uznały, że podstawą rozliczeń stron jest zawarta przez nie w październiku 2016 roku umowa. Strony nie ujawniają szczegółowych warunków ugody.
Porozumienie doszło do skutku po przejęciu kontroli nad TV Spektrum przez Telewizję Polsat.

Zarządy Emitel i TV Spektrum są zadowolone z porozumienia, które kończy kilkuletni spór i sprzyja dalszej zgodnej realizacji łączącej je umowy.

O Emitel
Należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners spółka Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych, w tym TVP S.A., Grupa Polsat, TVN Discovery, TV Puls i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej oraz uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.

 

Aplikacja EmiMaps

Aplikacja „Mapy zasięgów – EmiMaps” ma na celu udostępnienie odbiorcom indywidualnym informacji o spodziewanych szacunkowych zasięgach emisji multipleksów MUX-1, MUX2, MUX-3 i MUX-8 telewizji cyfrowej DVB-T realizowanych przez Emitel Sp. z o.o., jako pomoc przy przybliżonym określaniu możliwości odbioru sygnału w zadanym miejscu na terenie kraju, a także doboru lub instalacji odpowiednich elementów odbiorczej instalacji antenowej.

 

Aplikacja EmiMaps dostępna jest pod adresem: EmiMaps.emitel.pl

Wersję dla urządzeń z systemem Android można pobrać ze sklepu GooglePlay: Opens external link in new windowEmiMaps dla Androida

Wersję dla urządzeń z systemem iOS można pobrać z AppStore: Opens external link in new windowEmiMaps dla iOS

 

 

Jak działa aplikacja „Mapy”

Aplikacja „Mapy zasięgów – EmiMaps” ma na celu udostępnienie odbiorcom indywidualnym informacji o spodziewanych szacunkowych zasięgach emisji telewizji cyfrowej realizowanych przez Emitel Sp. z o.o., jako pomoc przy przybliżonym określaniu możliwości odbioru sygnału w zadanym miejscu na terenie kraju, a także doboru lub instalacji odpowiednich elementów odbiorczej instalacji antenowej.

W celu oceny możliwości uzyskania poprawnego odbioru sygnału należy wybrać multipleks oraz wprowadzić adres punktu odbioru sygnału. Można też wykorzystać funkcję automatycznego ustalania położenia lub przesunąć ikonę domku na mapie we właściwe miejsce.

Po wybraniu lokalizacji zostanie przedstawiony przewidywany zasięg wybranego multipleksu we wskazanym punkcie odbioru. Aplikacja umożliwia skalowanie i przesuwanie mapy. Przesunięcie punktu odbioru (ikony domku) w inne miejsce spowoduje automatycznie wyznaczenie zasięgu dla nowego miejsca. Kliknięcie na ikonę nadajnika pozwala na odczytanie szczegółowych parametrów sygnału emitowanych z tego obiektu.

Kolorem pomarańczowym ██ zaznaczany jest nadajnik preferowany dla wskazanej lokalizacji.
Kolorem czerwonym ██ zaznaczony jest nadajnik, z którego odbiór powinien być również możliwy i z którego można próbować uzyskać odbiór w przypadku problemów z odbiorem z nadajnika preferowanego.

Kolorem żółtym ██ oznaczono obszary, gdzie odbiór sygnały powinien być możliwy.
Kolor jasnożółty ██ oznacza obszary o utrudnionym odbiorze.

W oknie po prawej stronie pokazana zostanie nazwa i główne parametry stacji nadawczej, dla której wyznaczono zasięg. Przedstawiane są też porady dotyczące doboru anteny do wybranej lokalizacji i wskazanego multipleksu. Poniżej przedstawiony jest przekrój pionowy terenu na trasie od stacji nadawczej do anteny odbiorczej. Wykres ten pozwala na ocenę utrudnień w odbiorze sygnału spowodowanych występowaniem przeszkód terenowych.

 

Zastrzeżenia:

Aplikacja jest narzędziem pomocniczym dla odbiorcy końcowego. Działanie aplikacji nie obejmuje wszystkich zagadnień wpływających na ocenę możliwości odbioru sygnału w danej lokalizacji, w związku z czym Emitel nie gwarantuje, że rzeczywiste działanie urządzeń odbiorcy końcowego będzie odpowiadać wynikom zastosowania aplikacji lub oczekiwanym wynikom zastosowania się do instrukcji uzyskanych za pomocą aplikacji. Opisy i porady zawarte w aplikacji i na stronach internetowych Emitel należy traktować jedynie jako informacje, które nie stanowią rekomendacji lub innego zapewnienia lub zobowiązania Emitel wobec użytkownika aplikacji, odbiorcy końcowego lub osób trzecich.

Zasady działania aplikacji lub treści w niej zawarte lub treści, do których aplikacja umożliwia dostęp, mogą podlegać wielokrotnie i w każdym czasie modyfikacji bez konieczności uzyskania zgody użytkownika.

Z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa, Emitel w najdalej dopuszczalnym przez prawo zakresie nie odpowiada za szkody powstałe w związku z aplikacją, jej użytkowaniem bądź w związku z jej niewłaściwym działaniem, błędami, brakami, zakłóceniami, defektami, opóźnieniami w transmisji danych, wirusami komputerowymi, awarią linii lub systemu informatycznego, a także treściami zawartymi w aplikacji.

Użytkownik korzysta z aplikacji na własne ryzyko. Emitel w najdalej dopuszczalnym przez prawo zakresie nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rzetelność, aktualność oraz kompletność danych lub innych treści zawartych w aplikacji lub treści, do których aplikacja umożliwia dostęp.

Korzystanie z aplikacji nie jest równoważne ani nie zastępuje korzystania ze specjalistycznej aparatury pomiarowej w sposób zgodny z obowiązującymi lub stosowanymi w tym zakresie normami lub zasadami.