Aktualności Emitel dołączył do elitarnego grona niespełna 100 polskich firm posiadających certyfikat ISO/IEC 27001:2013.

27.07.2018

Wdrożony przez Spółkę Emitel System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji został zatwierdzony przez jednostkę certyfikującą ISOQAR z Wielkiej Brytanii. Systemowe zastosowanie wytycznych normy oraz ich implementacja w procesach biznesowych daje możliwość ograniczenia do minimum ryzyka zafałszowania, utraty, czy też niedostępności informacji, co w świetle  rozwoju technologicznego staje się warunkiem koniecznym dla zapewnienia ciągłości działalności biznesowej.

Emitel przywiązuje szczególną wagę do bezpieczeństwa danych naszych obecnych i przyszłych klientów. Spółka korzysta z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych rozwiązań także w tej dziedzinie, gwarantując kontrahentom najwyższy standard pełnej ochrony ich prywatności – od organizacji bezpieczeństwa informacji, poprzez kontrolę dostępu aż po zgodność z wymogami prawnymi. W sumie certyfikat obejmuje 11 obszarów działania.

Certyfikat ISO/IEC 27001:2013 przyznawany jest firmom branży IT, bankom i  filiom międzynarodowych koncernów. Pierwszy raz został przyznany w 2005 roku w Wielkiej Brytanii, od 2007 jest przyznawany w Polsce.

„Coraz częściej to właśnie informacja jest najcenniejszym aktywem biznesowym, a jej odzyskiwanie w razie utraty może być bardzo kosztownym i skomplikowanym procesem. Dlatego skierowaliśmy naszą uwagę i działania na jej należyte zabezpieczenie. Zdecydowaliśmy wdrożyć w całej Spółce systemowe podejście, w ramach którego będziemy zarządzać kompleksowo posiadanymi aktywami informacyjnymi, infrastrukturą przeznaczoną do ich przetwarzania oraz ryzykiem dotyczącym bezpieczeństwa informacji. Certyfikacja ISOQAR to zwieńczenie naszych działań.” – powiedział Aleksander Skołożyński, Członek Zarządu Emitel S.A.