Aktualności RMF i Emitel z nową, 10-letnią umową na emisję sygnału radiowego

16.05.2018

Radio Muzyka Fakty Grupa RMF Sp. z o.o. sp. k. oraz Emitel S.A. podpisały w dniu 16 maja 2018 roku 10 letnią umowę o świadczenie usług emisji ogólnopolskiej sygnału radiowego programu RMF FM.

Spółki współpracują ze sobą od wielu lat, pierwsze emisje sygnału RMF FM, z masztów należących do Emitel, zostały uruchomione  w 1994 roku. Poprzednia umowa pomiędzy spółkami obowiązywała od lipca 2008 roku. Usługi emisji sygnału radiowego, oprócz odpowiedniej infrastruktury, która pozwala na dotarcie do jak największej liczby słuchaczy, wymagają unikalnych kompetencji i doświadczenia. Zachowanie najwyższej jakości emisji oraz dostępności sygnału jest kluczowe dla każdego nadawcy. Emitel jest najbardziej doświadczonym podmiotem świadczącym tego typu usługi w Polsce.

RMF FM jest od wielu lat liderem pod względem słuchalności wśród stacji radiowych w Polsce. Nasz sukces zawdzięczamy wyjątkowej ofercie programowej oraz wysokiej dostępności sygnału, który dociera do naszych słuchaczy dzięki dobrej współpracy z firmą Emitel. Za nami kilka miesięcy negocjacji, które pomimo że był twarde, przebiegały w partnerskiej atmosferze. Jestem przekonany, że warunki współpracy w nowej umowie są korzystne dla obu stron” – powiedział Kazimierz Gródek,  Prezes Zarządu Radio Muzyka Fakty Grupa RMF Sp. z o.o. sp. k.

Nowa umowa pomiędzy stronami została zawarta na czas obowiązywania koncesji dla programu RMF FM i obejmuje emisję z 52 stacji nadawczych Emitel zlokalizowanych na terenie całego kraju. Obok emisji programu RMF FM  współpraca została rozszerzona o nowe elementy. Emitel zapewni m.in. dodatkowe zabezpieczenia sieci dosyłowej i nadawczej w urządzenia rezerwowe oraz alternatywne obiekty nadawcze na czas przerw konserwacyjno-remontowych. Oferowane przez Emitel rozwiązania techniczne zapewnią najwyższy stopień dostępności sygnału radiowego dla słuchaczy. Umowa zawiera także możliwość prezentacji treści multimedialnych Grupy RMF FM na platformie telewizji hybrydowej na Multipleksie 8 telewizji naziemnej, którego operatorem jest Emitel.

Współpracujemy z Grupą RMF niemal od początku istnienia rozgłośni dlatego możliwość kontynuacji współpracy bardzo mnie cieszy. Nasze relacje oparte są od lat na wzajemnym zaufaniu, którego nie byłoby gdyby nie wysoka jakość usług, o które nasz zespół dba każdego dnia. Wierzę, że to profesjonalizm i korzystne warunki dla nadawcy stały się podstawą decyzji RMF o zawarciu umowy z Emitel na okres kolejnych dziesięciu lat” – powiedział Andrzej Kozłowski, Prezes Emitel S.A.

O Emitel

Emitel jest wiodącym operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Spółka jest liderem w zakresie cyfrowych emisji radiowo-telewizyjnych oraz usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej. Firma posiada ponad 60-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji bezprzewodowej, obecnie bierze aktywny udział w rozwoju infrastruktury na potrzeby usług Inteligentnych Miast (Smart Cities), Internetu Rzeczy (IoT) oraz budowie infrastruktury na potrzeby m.in. telefonii komórkowej i łączności kryzysowej.
Od 2013 roku właścicielem Emitel jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners, który jest jedną z największych na świecie firm inwestujących w przedsięwzięcia związane z infrastrukturą.

O RMF FM

Ogólnopolskie radio RMF FM to pierwsza komercyjna stacja w Polsce nadające od 1990 roku. Jest najchętniej słuchaną stacją w kraju; obecnie codziennie skupia około 8,5 mln słuchaczy. Rozgłośnia adresuje swój program do osób w wieku 25-39 lat, oferując muzykę w formacie AC (Adult Contemporary), czyli największe przeboje lat 80., 90. i współczesnych. Program dopełniają serwisy informacyjne „Fakty” oraz elementy rozrywkowe. Stacja stawia też na publicystykę – emituje trzy cykle wywiadów politycznych: „Poranną Rozmowę” Roberta Mazurka, „Popołudniową Rozmowę” Marcina Zaborskiego i „Gościa Krzysztofa Ziemca”. RMF FM jest obecnie najczęściej cytowanym medium w Polsce. Rozgłośnia i jej dziennikarze wielokrotnie zdobywali też prestiżowe nagrody, m.in. TOP Marka, Grand Press, Media Trendy i MediaTORY.