Udostępnij:

Emitel S.A. nabył spółkę zależną American Tower Corporation w Polsce (ATC Polska)

 

Portfel ATC Polska składa się z 65 nowoczesnych wież, które są wynajmowane wiodącym operatorom telefonii komórkowej na podstawie umów z długimi okresami najmu (średnio 14 lat pozostających w umowach najmu) oraz czynszami indeksowanymi wskaźnikiem powiązanym z inflacją. Portfel wież jest rozmieszczony w atrakcyjnych lokalizacjach, które uzupełniają istniejącą sieć Emitel i mają niski wskaźnik obciążenia, zapewniając dostępne miejsce dla kolejnych klientów.

Nabycie ATC Polska zwiększa całkowity portfel wież Emitel do 667, z czego ponad 635 udostępnianych jest pod sprzęt telekomunikacyjny klientów firmy. Umacnia to pozycję Emitel w segmencie infrastruktury telekomunikacyjnej, w którym spółka jest wiodącym niezależnym operatorem, świadczącym usługi hostingu i inne usługi dla operatorów telefonii komórkowej, takich jak Orange, Play, Polkomtel i T-Mobile.

Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel, powiedział: „Przejęte wieże są wysoce komplementarne z portfolio Emitel. Transakcja pozwoli nam pogłębić nasze relacje z operatorami komórkowymi i wzmocnić nasz szybko rozwijający się segment infrastruktury telekomunikacyjnej”.

Emitel jest największym operatorem naziemnej telewizji cyfrowej (DTT) oraz platform IPTV, głównym dostawcą usług w zakresie emisji radiowych oraz wiodącym niezależnym dostawcą neutralnej technologicznie infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce.