Udostępnij:

Emitel, największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce, został oficjalnym Partnerem 64. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Krakowski Festiwal Filmowy to jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Europie. Co roku przyciąga tysiące miłośników kina, którzy mogą podziwiać najlepsze produkcje filmowe z całego świata. Festiwal odbędzie się w kinach od 26 maja do 2 czerwca 2024 roku oraz online na KFF VOD od 31 maja do 16 czerwca 2024 roku.

Krakowski Festiwal Filmowy_insider to najważniejsze w Polsce święto kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. To przestrzeń, w której osoby nagradzane i doceniane na całym świecie, spotykają się z tymi, które dopiero zaczynają swoją filmową przygodę. To także miejsce, w którym publiczność może konfrontować się z twórcami i twórczyniami oraz bohaterkami i bohaterami prezentowanych tytułów. To festiwal uroczystych premier i trampolina do międzynarodowej kariery, ale przede wszystkim miejsce spotkań tych, którzy kochają kino – w kameralnych salach legendarnych krakowskich kin studyjnych i w wirtualnym świecie seansów online.

Zaangażowanie Emitel w wydarzenia kulturalne wynika z konsekwentnie realizowanej strategii ESG i nierozerwalnie splata się z kulturą masową, także poprzez radio i telewizję. Spółka wspiera rozwój artystów, młodych talentów oraz licznych przedsięwzięć w tej dziedzinie, pozostając blisko lokalnych inicjatyw. Nasze działania obejmują także zaangażowanie w promowanie kultury wysokiej, takie jak partnerstwo w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, który jest nie tylko najważniejszym wydarzeniem muzycznym w Polsce, lecz także jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie.

– Kultura na najwyższym poziomie stanowi jeden z kluczowych obszarów, które wspiera Emitel i stąd nasze zaangażowanie w 64. Krakowski Festiwal Filmowy. Organizatorom, twórcom i widzom życzę udanego festiwalu i niezapomnianych wrażeń” – powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel.

Dodatkowo podczas festiwalu wieża Emitel na Krzemionkach rozbłyśnie kolorami tegorocznej identyfikacji wizualnej 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Emitel rozświetli wieżę telewizyjną w barwach identyfikacji stworzonej przez Przemka Dębowskiego. Obiekt doskonale znany mieszkańcom Krakowa będzie oświetlony każdego wieczoru, od 26 maja do 2 czerwca 2024.

“Bardzo cieszymy się ze współpracy z Emitel. To dla nas wielkie wyróżnienie. Dziękujemy też za możliwość rozświetlenie wieży na Krzemionkach, co bardzo się rymuje z misją samego festiwalu – próbą pokazania wielobarwności świata i dania nadziei na rozświetlenie mroku. – powiedział Krzysztof Gierat, dyrektor festiwalu.

W tym roku w programie Festiwalu znalazło się 180 filmów z całego świata, w tym ponad 100 premier światowych i polskich. Festiwal odbędzie się w kinach (od 26 maja do 2 czerwca) oraz w Internecie na platformie KFF VOD (od 31 maja do 16 czerwca)! Filmy będą prezentowane w 4 konkursach: 3 międzynarodowych (dokumentalny, krótkometrażowy i DocFilmMusic), w konkursie polskim oraz w licznych cyklach pozakonkursowych i pokazach specjalnych.

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

Festiwal realizowany jest ze środków: Gminy Miejskiej Kraków, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programu Kreatywna Europa Komisji Europejskiej, Województwa Małopolskiego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich.