Udostępnij:

7 września w Gdyni rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w SUP (stand up paddle), czyli w wiosłowaniu na stojąco, po raz pierwszy organizowane w Polsce. Emitel został partnerem technologicznym tego wydarzenia, m.in zapewniając usługi dla streamingu zawodów dzięki udostępnieniu swojej technologii organizatorom.

Ponad 500 zawodników z 45 krajów powalczy w trzech konkurencjach (sprint, bieg techniczny, długi dystans) w ramach czterech kategorii wiekowych (juniorzy, open, master 40+, master 50+). Dzięki dostarczeniu rozwiązań technologicznych przez Emitel widzowie, którzy nie będą w tym czasie w Gdyni, będą mogli zapoznać się z jednym z najbardziej rozwojowych sportów wodnych w Polsce.

Przez całe Mistrzostwa Świata Emitel zapewni organizatorom na plaży w Gdyni dostęp do Internetu symetrycznego z najwyższym dostępnym SLA (Service Level Agreement) oraz dostęp do sieci WiFi dla uczestników, sędziów i mediów. Szczególnie ważne dla wszystkich zainteresowanych śledzeniem zmagań zawodników jest umożliwienie organizatorom i mediom pewnego łącza do streamingu wydarzenia, dzięki czemu oglądanie zawodów będzie odbywać się płynnie i bez zakłóceń. Ze względu na skalę wydarzenia Emitel zapewni także obecność i wsparcie inżyniera na miejscu imprezy. Działanie na rzecz promocji sportu wpisuje się w strategię ESG Emitel S.A.

– SUP to nowa dyscyplina w naszym kraju, można powiedzieć, że dopiero raczkuje. Dlatego tak ważne dla promocji tej dyscypliny są odbywające się właśnie Mistrzostwa Świata w Gdyni. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu i rozwiązaniom technologicznym, tą dyscypliną zainteresuje się wiele osób w Polsce, szczególnie tych najmłodszych, dzięki czemu z każdym rokiem będzie mogła rosnąć liczba medalistów z naszego kraju – mówi odpowiedzialny za wdrożenie Jarosław Kroc, Key Account Manager w Emitel S.A.

Tegoroczne MŚ SUP w Gdyni, organizowane przez Polski Związek Kajakowy we współpracy ze Związkiem Sportowym SUP oraz Międzynarodową Federacją Kajakową (ICF), odbywają się w dniach 7-11 września. Streaming na żywo jest dostępny na stronie https://www.canoeicf.com/ i na YT: https://www.youtube.com/watch?v=c-JZuJZm9yc.