Udostępnij:

Przez ponad rok, ze względu na pandemię COVID-19, w Polsce nie odbywały się festiwale plenerowe. Jednym z pierwszych, w których publiczność będzie mogła wziąć udział na żywo, jest Pol’and’Rock Festival, organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem wsparcia organizacji i poprawy bezpieczeństwa tego wydarzenia, na czas trwania festiwalu Emitel zapewni dostęp do Internetu dla organizatorów i zaplecza festiwalu.

27. edycja Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2021 r. na terenie byłego lotniska w Makowicach, w gminie Płoty, w woj. zachodniopomorskim. Wystąpi na nim wiele gwiazd, m.in. Dżem, Renata Przemyk, Kasia Kowalska, Pidżama Porno, Black River. W wydarzeniu uczestniczyć będzie mogło 20 tys. osób. Festiwal przyjmie formę hybrydową – dostępny będzie zarówno dla ograniczonej grupy publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w Internecie.

– Cieszymy się, że jako partner technologiczny wesprzemy pro bono tak ważne wydarzenie kulturalne, jakim jest Pol’and’Rock Festival. W ramach dedykowanej usługi Eminet Global, zapewnimy organizatorom festiwalu niezawodny dostęp do Internetu, z gwarancją najwyższej jakości. Nasza infrastruktura wysokościowa, na którą składa się ponad 500 wież i masztów telekomunikacyjnych, pozwala świadczyć usługi w całej Polsce. Dzięki temu możemy szybko i sprawnie zapewnić dostęp do Internetu w miejscu organizacji festiwalu – mówi Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel S.A.

Usługa dostępu do Internetu zapewnia naszym Klientom szybkie i niezawodne połączenie z globalnymi zasobami Internetu dla wszelkich wydarzeń krótkoterminowych, takich jak: koncerty, festiwale czy konferencje. Realizacja usługi odbywa się z wykorzystaniem radiolinii pracującej w paśmie licencjonowanym. To rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie dostęp do infrastruktury kablowej jest ograniczony, a ważne jest szybkie i sprawne uruchomienie usługi. Dodatkowo, z racji wykorzystania pasma licencjonowanego punkt – punkt, usługa jest odporna na zakłócenia z zewnątrz, co podnosi jej niezawodność.

Emitel wspiera wiele wydarzeń z dziedziny kultury i sztuki w Polsce. Jest partnerem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, najważniejszego wydarzenia muzycznego w Polsce i jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie, przełożonego z roku 2020 na rok 2021 ze względu na pandemię COVID-19. Wcześniej Spółka była między innymi partnerem wystawy „Józef Brandt 1841–1915″, zorganizowanej w ramach projektu „3 × Niepodległa” w Muzeum Narodowym w Warszawie.