Aktualności Emitel z wyróżnieniem od Gazety Bankowej za projekt Smart City w Piasecznie

24.06.2021

Emitel otrzymał wyróżnienie w kategorii Przemysł 4.0 za zrealizowany projekt Smart City w Piasecznie. Spółka we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno zaprojektowała i zbudowała sieć oraz skonfigurowała i dostarczyła czujniki na potrzeby rozwiązań inteligentnego miasta.

Nagrody przyznano w dwóch konkurencjach: „Hit Roku 2021” i „Lider 2020”. W grupie pierwszej zostały nagrodzone najlepsze rozwiązania, które w roku 2021 są lub będą dostępne, a w drugiej – instytucje i firmy, która w minionym roku dokonały spektakularnego wdrożenia w obszarze nowych technologii. W pierwszej konkurencji nacisk położony jest na przyszłość, na trendy i możliwości, które mogą zostać zrealizowane, w drugiej dominuje stan obecny, czyli technologiczna teraźniejszość w jej najlepszym wydaniu. Liderów wyłoniono w trzech kategoriach: Bankowość, Ubezpieczenia i inne instytucje finansowe oraz Przemysł 4.0, a Hity w dwóch – w Bankowości oraz w Ubezpieczeniach i innych instytucjach finansowych.

Kategoria – Przemysł 4.0, w której Emitel otrzymał wyróżnienie – obejmuje podmioty z sektora przemysłowego, zajmujące się produkcją lub dystrybucją (w szczególności z branży chemicznej, mechanicznej, motoryzacyjnej, elektronicznej, paliwowej, energetycznej, metalurgicznej, elektromaszynowej), które w 2020 r. wprowadziły rozwiązania i produkty informatyczne oparte na innowacjach. Tak jak w poprzednich kategoriach, ich celem powinna być bardziej efektywna obsługa klientów, poprawienie działalności firmy zgłaszającej wdrożenie, wprowadzenie nowych produktów albo poszerzenie oferty.

– Wdrażanie koncepcji Smart City może stanowić istotną siłę napędową polskiej gospodarki, przynosząc wymierne korzyści dla mieszkańców, jednostek administracji publicznej, oraz przedsiębiorstw – powiedział Maciej Staszak – Wiceprezes Zarządu Emitel S.A. – Niezwykle mnie cieszy, że Emitel dysponuje rozwiązaniami, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju miast w Polsce przez stosowanie nowych technologii i rosnącego zaufania do internetu rzeczy – dodał Maciej Staszak.

Nagrody w obu konkursach są przyznawane przez Kapitułę, która ocenia rozwiązania zgłoszone przez firmy i instytucje pod kątem ich innowacyjności, a także wykorzystania nowoczesnych koncepcji i produktów informatycznych w wielu dziedzinach gospodarki – od sfery usług i obsługi klienta po działalność produkcyjną. Wśród wyróżnionych firm znalazły się również Lotnisko Chopina w Warszawie oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Konkursy technologiczne „Gazety Bankowej” należą do plebiscytów z najdłuższą tradycją na polskim rynku cyfrowym. Tegoroczna edycja konkursu „Lider” był już 19. z kolei, a „Hit” –14. Celem TechnoBiznesu jest ukazanie ważnej roli technologii w funkcjonowaniu firm, jej znaczenia w zdobywaniu korzyści biznesowych, w osiąganiu przewagi konkurencyjnej, a także rosnącego udziału w rozwoju zarówno gospodarki krajowej, jak i rynku high-tech.