Aktualności Emitel ze statuetką Złotego MHza od Polskiego Radia Lublin

01.10.2021

Polskie Radio Lublin po raz kolejny rozdało statuetki Złotych MHz. W ten sposób rozgłośnia dziękuje osobom i instytucjom za wsparcie i współpracę.

– To forma wyróżnienia tych, którzy z nami są na co dzień – wyjaśnia prezes Polskiego Radia Lublin, Mariusz Deckert. – To nagroda, która wyróżnia naszych przyjaciół – swoisty radiowy Nobel. Stąd też jej nazwa. Bo ona z jednej strony oznacza megahertz, co związane jest z naszą częstotliwością, ale jako „megahearts” kojarzy się w wielkimi sercami. To nagroda dla ludzi, którzy mają wielkie serce i są z ducha radiowcami.

Na uroczystej Gali wręczenia nagród był obecny Maciej Staszak, który podczas odbierania nagrody powiedział:  – Cieszymy się, jak na co dzień o nas nic się nie mówi, bo wtedy radio gra i wszystko dobrze słychać. Życzymy sobie, żeby grało jak najdłużej i jak najlepiej. Taka nagroda zobowiązuje, żeby dokładać jeszcze większych starań do codziennych działań. Współpraca z Radiem Lublin ma charakter bardzo partnerski, bo wzajemnie się uczymy, kreujemy nowe pomysły.

Nagroda Złotego MHza przyznawana jest od 2018 roku za wsparcie w wypełnianiu misji publicznego nadawcy. Dotychczas statuetki Złotych MHz trafiły m.in. do Krzysztofa Cugowskiego, Mieczysława Jureckiego, Romualda Lipki, Tomasza Zeliszewskiego oraz Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” SA. i Perły Browary Lubelskie.