Udostępnij:

Emitel, który jest pionierem wdrożeń rozwiązań Internetu Rzeczy w Polsce, uzyskał nagrodę „Najlepszy Partner w Biznesie” w kategorii Smart City. Została ona przyznana firmie za tworzenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu Smart City dla samorządów i spółek miejskich.

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce Emitel rozpoczął realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami. Ma duże doświadczenie w zakresie rozwoju rozwiązań Inteligentnych Miast. Dzięki udostępnionej przez spółkę sieci LoRaWAN, zapewniającej bezprzewodową komunikację dalekiego zasięgu o małej mocy, samorządy mogą wdrażać rozwiązania, które poprawiają standard życia mieszkańców, pomagają w walce z problemem zanieczyszczenia środowiska i wspierają zarządzanie zasobami miejskimi.

Zaawansowane inteligentne rozwiązania z zakresu Smart City Emitel wdrożył już w kilku miastach w Polsce, m.in. we Wrocławiu i Piasecznie, trwa również wdrożenie w Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie w tym mieście, na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg, firma buduje system monitorowania miejsc parkingowych, który ruszy pod koniec tego roku. Będzie on oparty głównie o sieć LoRaWAN w zakresie komunikacji z tablicami informacyjnymi. Informacje o wolnych miejscach parkingowych będą też udostępnione aplikacjom parkingowym. Emitel zbudował sieć i zainstalował na 6 parkingach miejskich już 1000 czujników, posiadających dwa niezależne systemy detekcji pojazdu na miejscu parkingowym – radarowy oraz magnetyczny. Trwa montaż inteligentnych tablic informacyjnych i wdrożenie systemu informatycznego.

Rozwiązanie pomoże nie tylko w szybszej lokalizacji wolnych miejsc. Spowoduje też, że zmniejszy się ruch samochodów, które krążą w poszukiwaniu miejsca, kierowcy zaoszczędzą na paliwie i – co istotne z punktu widzenia ekologii – zmniejszy się emisja spalin.

Galeria

Celem nagrody „Najlepszy Partner w Biznesie”, przyznawanej przez miesięcznik „Home&Market”, jest uhonorowanie firm i marek mogących poszczycić się w minionym roku największym zaufaniem wśród przedsiębiorców, innowacyjną ofertą oraz skutecznym wsparciem w rozwoju polskich przedsiębiorstw. Firmy są nagradzane m.in. w kategoriach: Inwestycje, Bank, Dom Maklerski , E-commerce, Outsourcing, Płatności, Opieka Medyczna, Innowacje, Faktoring, IT, Usługi prawne, Transport, Świadczenia pozapłacowe, Broker Ubezpieczeniowy, Customer Service, Karta Paliwowa, Flota, Hosting, Telekomunikacja, Call Center, Magazyny i Smart City.