Udostępnij:

Decyzją Kapituły 9. edycji Konkursu Emitel został nagrodzony tytułem Pracodawcy Godnego Zaufania w kategorii „Programy Stażowe”. Głównym organizatorem konkursu jest Krajowa Izba Gospodarcza. Wyróżnienie wręczono wczoraj, w czasie uroczystej Gali w Warszawie.

Emitel otrzymał nagrodę za program stażowy skierowany do uczniów szkół średnich oraz studentów uczelni technicznych, który związany jest z główną działalnością firmy. Program skierowany jest do absolwentów oraz studentów ostatnich lat kierunków technicznych, związanych z telekomunikacją czy teletransmisją. Programy stażowe realizowane w Emitel dają możliwość poznania specyfiki pracy przyszłym potencjalnym pracownikom oraz praktycznego uczestniczenia w realizacji konkretnych zadań.

„Oferowane przez Emitel programy stażowe to jeden z najlepszych sposobów poznania firmy i praktyczne spojrzenie na obszar kompetencyjny, w którym przyszły potencjalny pracownik chciałby się rozwijać. Program staży nie polega na obserwacji pracy innych pracowników czy wykonywaniu najprostszych zadań – powierzamy bowiem stażystom do realizacji rzeczywiste zadania, które realizują ze wsparciem opiekuna, ale ponosząc odpowiedzialność za ich prawidłowe wykonanie” – wskazuje Jerzy Godek, Dyrektor Pionu Techniki i Członek Zarządu Emitel S.A.

Uczestnicy programów stażowych w Emitel mają możliwość bezpośredniej obserwacji funkcjonowania firmy, otrzymują wsparcie dedykowanego opiekuna stażu oraz możliwości kontaktu z ekspertami zatrudnionymi w naszej firmie, z których każdy służy wsparciem w zakresie swoich umiejętności i wiedzy, co stanowi niezbędny z naszego punktu widzenia fundament przyszłej kariery zawodowej naszego stażysty. Z uwagi na fakt, że najczęściej stażystami są studenci ostatnich lat, spółka elastycznie podchodzi do indywidualnych potrzeb i dostosowuje harmonogram stażu do oczekiwań i możliwości studenta zawierając z nim odpłatną umowę zlecenia. Dodatkowo w pełni finansuje wymagane dla danej roli zawodowej szkolenia i uprawnienia, niezbędne do realizowania zadań stażysty.

Konkurs „Pracodawca Godny Zaufania” to idea, która została zapoczątkowana w 2009 roku przez Krajową Izbę Gospodarczą i Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Nadrzędnym celem konkursu jest docenianie i promowanie odpowiedzialnej polityki w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. W tym roku wręczono siedem nagród, które otrzymały m.in. Żabka, PwC, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, PGE i Poczta Polska. Ponadto przyznano wyróżnienia dziennikarzom: Annie Popek z Telewizji Polskiej S.A. oraz Michałowi Dobrołowiczowi z RMF FM.

Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania przyznawany jest tym organizacjom, które w zakresie polityki pracowniczej proponują pracownikom nowoczesne, interesujące i efektywne rozwiązania, uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach: programy stażowe, wolontariat, motywacja, edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo oraz firma przyjazna niepełnosprawnym.