Udostępnij:

Wyróżnienie zostało wręczone podczas konferencji prasowej, podsumowującej pierwszy etap wdrożenia Programu Pracowniczych Planów Kapitałowych, który objął największe firmy. Z rąk Pawła Borysa, Prezesa Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, odebrali je przedstawiciele 4 firm: Emitel, Budimex, EY Polska oraz Komfort.

Kluczowym wyzwaniem społecznym jest upowszechnienie nawyku oszczędzania na emeryturę. W sytuacji, gdy stosunkowo niewielka grupa Polaków gromadzi oszczędności emerytalne, wskazane jest stworzenie takich warunków, aby im to umożliwić. PPK idealnie się w ten trend wpisuje a pracodawcy mają szanse odegrać istotną rolę w popularyzacji programu.

– Do wdrożenia PPK podeszliśmy na poważnie. Po pierwsze, oceniamy sam program jako bardzo dobry i korzystny dla pracowników. Po drugie, odpowiedzialność społeczna i zasady zrównoważonego rozwoju to cechy charakteryzujące działalność Emitel. Na koniec, to program który ma szanse uwolnić nowe bodźce rozwojowe w polskiej gospodarce. Wdrażając PPK postawiliśmy na szeroką i otwartą komunikację wewnętrzną a do wyboru instytucji do zarządzania funduszami zaprosiliśmy naszych pracowników. To pozwoliło zaadresować wiele wątpliwości i obaw już na samym początku – powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A. – W Emitel ponad 70% pracowników zdecydowało się uczestniczyć w PPK. Oznacza, to, że program ma na starcie silny kredyt zaufania – dodał Andrzej J. Kozłowski.

Emitel jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim. Ostatnio po raz drugi został wyróżniony Godłem programu „Inwestor w Kapitał Ludzki” Fundacji Digital Knowledge Observatory. W tym roku firma otrzymała tytuł Pracodawca Przyjazny Pracownikom, organizowanym przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP.